Montaż folii architektonicznych

Poprawa właściwości szyb jest popularne nie tylko w autach, ale także w budynkach. Montaż folii architektonicznych podwyższa walory estetyczne obiektu oraz zwiększa bezpieczeństwo i komfort osób przebywających w jego wnętrzu. Oferujemy Państwu montaż folii przeciwsłonecznych, dekoracyjnych oraz ochronnych.

Folie przeciwsłoneczne

Folie przeciwsłoneczne znalazły swoje zastosowanie głównie w biurach, domach, urzędach, w przypadku okien, szklanych ścian czy też dachów. Stosowane są najczęściej w celu uniknięcia nasłonecznienia pomieszczeń. Dzięki refleksyjnej warstwie, imitującej lustro, odbijają ciepło słoneczne, obniżając tym samym temperaturę wewnątrz pomieszczenia latem, a zimą chronią przed utratą ciepła. Pomagają zmniejszyć koszty klimatyzacji. Folie przeciwsłoneczne można montować zarówno wewnątrz, jak zewnątrz budynku.

Folie ochronne

Folie ochronne nazywamy folie antywłamaniowe i zabezpieczające. Różne grubości tej folii pozwalają na dopasowanie ich do ewentualnych zagrożeń. Stosowane są w celu zabezpieczenia przed włamaniem, kradzieżą, napadem, stanowiąc tym samym ochronę osób i mienia. Dzięki temu, że folia jest transparentna, stanowi zaskoczenie dla włamywacza.

W przypadku pęknięcia szyby zwiększają jej wytrzymałość i zabezpieczają przed rozsypaniem się odłamków szkła, tworząc z nich jednolitą „siatkę”, w przypadku eksplozji zatrzymują ciśnienie wybuchowe. Folie te znalazły swoje zastosowanie w domach, mieszkaniach, bankach, biurach, szkołach, witrynach sklepowych.

System HACCP

Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej przyniosło wiele zmian dla zakładów produkcji i przetwórstwa żywności. Obowiązek wprowadzenia systemu HACCP w Polsce w zakładach spożywczych to potężne koszty związane choćby z wymianą wszystkich szyb w oknach i świetlikach na takie, które spełniają wymogi HACCP. Jako jedyni w Polsce posiadamy folię 2Mill, która pozwoli Państwu na zredukowanie tych kosztów do minimum.

Oprócz tej folii posiadamy również inne grubości, a wszystkie polecane przez nas folie ochronne spełniają wymogi HACCP. Posiadają niemieckie atesty KBA i ABG’’s, jak i polskie zatwierdzone przez Instytut Szkła i Ceramiki w Krakowie, Instytut Techniki Budowlanej i Instytut Higieny w Warszawie. Ich wysoka jakość sprawia, że spełniają one nie tylko polskie ale i europejskie standardy.

Z naszej oferty skorzystały już takie zakłady jak „Magnolia” w Lubsku, „Mokate SA” w Ustroniu oraz salony sukien ślubnych i wiele innych.

Folie dekoracyjne

Montaż folii dekoracyjnych to zmiana zarówno zewnętrznego jak i wewnętrznego wyglądu budynku oraz pomieszczeń. Stosowane są głównie w szpitalach, biurach (ścianki działowe), gabinetach lekarskich, bankach, pomieszczeniach dla VIP-ów, na szklanych drzwiach. Zapewniają prywatność, uniemożliwiając wgląd do oklejonych pomieszczeń, a mimo to gwarantują dobrą przepuszczalność światła dziennego redukując przy tym promieniowanie UV.

Wśród folii dekoracyjnych dużą popularnością cieszą się folie matowe, które dają efekt „matowego szkła”. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego jak drogie jest takie szkło, ale teraz już nie musimy przepłacać. Oferujemy także folie z różnymi motywami dekoracyjnymi.